Kleje Termotopliwe – HOTMELT
Folie drukowane – DEKORACYJNE

logo_thermoplast

FOLIE DO TKANIN

Nasza specjalność to kleje dwustronnie klejące do tkanin. Oferujemy wyłącznie najwyższej jakości produkty o wszechstronnym przeznaczeniu w różnych dziedzinach przemysłu. Dostarczamy także specjalne kleje w formie folii, które są łatwe w zastosowaniu oraz dają szybkie, mocne i trwałe połączenie różnych rodzajów materiałów.

Wysokiej jakości folie klejące to produkty zapewniające połączenia wytrzymałe, szybkie w wykonaniu i estetycznie wyglądające. Z ich pomocą trwale złącza się ze sobą takie materiały jak lycra, wełna, włókniny, jedwab, len, dzianiny PES czy CoPA. Co równie istotne, klejące folie do tkanin nie usztywniają ostatecznego produktu a samo miejsce łączenia pozostaje miękkie i elastyczne.

Gdzie używane są folie do klejenia tkanin?

Dzięki swoim licznym zaletom omawiane produkty wykorzystywane są w różnych gałęziach przemysłu, zarówno tych związanych z ubiorem (przemysły obuwnicze, tekstylne, odzieżowe czy fast fashion), jak i na przykład w przemyśle meblarskim. Służą tam jako laminat zespalający różnego typu materiały.

Folia klejąca może mieć różną gramaturę (średnio od 24 g / m2 aż do 100 g / m2) i szerokość (średnio do 3 m) oraz być pocięta przez producenta na wymagane przez odbiorcę wymiary. Dla łatwości użycia, każda foli klejąca może być umieszczona na nośniku (papierze). W zależności od potrzeb, oferowane są produkty stworzone na bazie EVA (kopolimer etylenu i octanu), EAA (kopolimer etylenu i akrylanu etylu), PE (polietylen), PU (poliuretan), CoPA (kopolimer nylonowy) oraz PES (polieterosulfon).

By mieć pewność, że wybrany produkt spełni oczekiwania klienta pod kątem jakości, powinien posiadać takie certyfikaty jak ISO 9001 (dotyczy systemu zarządzania jakością w organizacji), Oeko-Tex (świadczący o tym, że użyte tkaniny są przyjazne dla środowiska) czy certyfikat zgodności z normą REACH (dotyczącą bezpieczeństwa zarządzania chemikaliami).

Nasza specjalność to przede wszystkim:

  • klej w formie folii do klejenia tkanin, dzianin PES, CoPA, włóknin, lnu, wełny, jedwabiu, Lycry
  • klej dwustronnie klejący do łączenia dwóch tych samych lub różnych tekstyliów

Oferowane przez nas kleje dają miękkie, elastyczne sklejenie, bez usztywnienia produktu końcowego. Wyróżniają się również bardzo dobrą trwałością oraz mocnym łączeniem.

Decydując się na oferowane przez nas folie do tkanin, otrzymują Państwo produkt o szerokim zastosowaniu w różnych dziedzinach przemysłu.

Folie klejące stosuje się do laminacji w:

  • przemyśle fast fashion (tkanina + tkanina)
  • przemyśle odzieżowym (tkanina + tkanina, tkanina + pianka PU)
  • przemyśle tekstylnym (tkanina + tkanina, tkanina + pianka, skóra + pianka PU, itp.)
  • przemyśle obuwniczym (tkanina + tkanina, tkanina + pianka, skóra + pianka PU, papier + papier itp.)
  • przemyśle meblarskim (tkanina + pianka PU lub PE)

Gwarantujemy najwyższą jakość dostarczanych przez nas produktów, co potwierdzają również nasze pozytywne referencje. Produkty posiadają ISO, -9001, oeko-tex oraz są zgodne z normą REACH, oraz produkowane w UE. W sprzedaży posiadamy folie klejące w różnych wymiarach oraz gramaturach, dlatego mogą Państwo dopasować je indywidualnie do planowanych projektów. Poniżej prezentujemy parametry techniczne naszych folii do klejenia.

Parametry techniczne oferowanych przez nas folii klejących:

Szeroka gama folii na bazie EVA, EAA, PE, PU, CoPA oraz PES

Zapewniamy dostępność folii w gramaturze od 24g/m2 aż do 100g/m2 oraz o różnych szerokościach aż do 2,5 – 3 m. Folie są również dostępne na nośniku – papierze. Istnieje możliwość pocięcia na odpowiedną szerokość zgodnie z życzeniem klienta.

Na magazynie dostępne mamy od ręki folie klejące:

  • uniwersalną folię klejącą o gramaturze 20g/m2 kleju,  dostępna przez cały czas w magazynie w różnych szerokościach: 725 mm, 750 mm, 1050 mm, 1450 mm, 1500 mm, 1550 mm, 1600 mm
  • uniwersalną folię klejącą w gramaturze 52g/m2 kleju w szerokości 1500 mm dostępna stale na stanie magazynowym
  • ponadto mgiełki dwustronnie klejące na bazie CoPA o rożnej gramaturze w wersji na papierze silikonowym lub bez.

Zależy nam na całkowitym zadowoleniu naszych odbiorców, dlatego dokładamy wszelkich starań, aby oferowane przez nas produkty były najlepszej jakości i mogły spełnić także Państwa wymagania. W razie dodatkowych pytań pozostajemy do dyspozycji. Zapraszamy serdecznie do skorzystania z naszej oferty!